1762-ben, amikor Györkös Ferenc, akkori plébános, segítségért fordul templomának felújításáért a helytartótanácshoz, a szentgyörgyvölgyi egyház alapítását 1202-re keltezi.
Ez a dátum azóta is él a helyi hagyományban. Ezt erősíti, hogy Szentgyörgyvölgy nevének első említésekor, 1326-ban, a településen már bizonyosan a falu Szent György tiszteletére szentelt temploma.
A XVI. század második felében – a reformáció gyors hódítása következtében – Szentgyörgyvölgy a környékbeli településekkel együtt áttér a megreformált vallásra, katolikus egyháza ezzel egy időre megszűnik, a templomot a reformátusok veszik át, több mint egy évszázadra. A település első református lelkésze, Farkasi István – 1596-ban, a dokumentumok szerint – már bírja hivatalát. A 17. század végén az ellenreformáció erősödése úgy nyilvánult meg, hogy a zágrábi püspök erőszakkal elfoglalta a reformátusok templomát és iskoláját, lelkészüket bebörtönözték. Királyi rendelet hatására a reformátusok 1690-ben újra birtokba vehették a templomot, azonban a lelkésznek 1717-ben ismét menekülnie kellett.
A katolikusok ismét visszavették a templomot, és ünnepélyesen újraszentelték azt, a szentgyörgyvölgyi reformátusok pedig templom és prédikátor nélkül maradtak. Ez a helyzet az 1781-ben kiadott türelmi rendelettel változott meg, hamarosan ismét megnyílt a református iskola, és 1787-ben felépült az új református templom. Ez az épület még torony nélküli volt, mellette kis fa harangláb állt. A templom mai formáját 1805-ben nyerte el.
1882-ben az addigi – szűk és rossz – iskolaépület helyett megépül az új iskola, és 1883-tól egy második tanító is megkezdi működését. 1926-ra új lelkészlak készül, és a templom még egy harangot kap a meglévő mellé. 1951-ben a szentgyörgyvölgyi református egyház minden birtokát államosították. 1948-ban a református iskolába 71-en jártak.
A Szent György templom visszavételének idején, 1717-ben, a faluban csak kevés katolikus hívő volt, a 239 házból csak 14 tért át. A leírás ebben az időben téglából falazott, boltozott szentélyű, deszkamennyezetű templomról beszél. Kapuja előtt fa haranglábat emeltek, benne két haranggal. 1720-ban katolikus tanító is költözik a faluba.
A Szentháromság tiszteletére emelt oltárnál van egy befalazott kő, mely szerint az oltárt Binder János György és felesége, Binder Walburga készíttette. A házaspárt ide is temették el 1732-ben.
A fentebb említett Györkös Miklós plébános megkapta az anyagi támogatást, és 1776-ban megkezdődött a katolikus templom átépítése. Kétségtelennek látszik, hogy mai is álló épület a középkori templom helyén épült meg, részben felhasználva annak alapját és falait. Viszonylag nagy méreteire magyarázat, hogy bár Szentgyörgyvölgyön ekkoriban 83 katolikus él, a szentgyörgyvölgyi plébániához az 1780-as évek végén hét leányegyház tartozik, több mint 1100 hívővel.
Az 1930-as népszámlálás adatai szerint a faluban 795 református és 337 katolikus vallású élt.
A szentgyörgyvölgyi katolikus egyház 1945-ban elvesztette birtokai nagy részét, az 1948-as államosítást követően pedig iskoláját is be kellett záratnia, ahová ekkor 88-an jártak.